Yine Yeniden Daha Güçlü

Basketbolu bırakmaya karar verdiğimde sadece 27 yaşımdaydım. Dizlerim istediğim kalitede basketbol oynamama engel olmaya başlamıştı. Aklımdan geçenleri sahaya yansıtamamak beni mutsuz ediyordu. Çocukluğumdan beri basketbolun yönetim kısmından da büyük keyif alıyordum. Spor okullarında kendimden büyüklere antrenörlük yapmaya başladığımda sadece 11 yaşındaydım.

Kısacası antrenörlük benim oyunculuk kadar hoşlandığım şeydi. Bu nedenle 1998 yılında Akademik Basketbol Okulları’nı kurdum. İnsanların hayatına pozitif anlamda dokunmak, değer katmak felsefem oldu. Bu felsefeye sahip antrenör ağabeylerimle güç birliği yapacağımız bir çatı oluşturmak istedik. 1980’lerde Tek kanallı televizyon döneminde Beyaz Gölge kendi alanında bir fenomendi… Türkiye’ye basketbolu sevdiren bu başarılı dizinin başrolü Coach Ken Reeves, bizim de idolümüzdü ve bizler de çatımıza ad olarak Beyaz Gölge’yi seçtik. Hepimizin sorumlulukları ve profesyonel hayatımızdaki değişikliklerden ötürü zaman zaman Beyaz Gölge işlevini kurumsal olarak sürdüremese de bireysel olarak yolumuza devam ettik. Sporun içinde varlığımızı sevdiğimiz işi yaparak sürdürmek için çabaladık ve Beyaz Gölge’mize çok daha güçlü ve iştahlı olarak geri döndük.

Artık sadece basketbol değil sporun her alanında hizmet veren. Kulüplerden sporculara, ailelerden okullara, antrenörlerden kurumlara her alanda hizmetler verebilecek donanımlı kadromuzla ülkemizin ve sporun emrindeyiz.

Spora imzalar atacak proje ve çalışmalarımızla mutluluklar yaşamak, yaşatmak istiyoruz.

Beyaz Gölge’de emeği olan ve olacak tüm dostlarımıza çok teşekkürler.

Sevgilerimle,
Burçin Badem

Burçin Badem