Veli Akademisi

Beyaz Gölge, “Veli Akademisi” Kamp programının beşincisini 29-30 Haziran 2019 tarihlerinde, The Green Park Kartepe’de gerçekleştiriyor.

Sporcularımızın fiziksel ve teknik gelişimlerini önemsediğimiz kadar psiko-sosyal gelişimlerini de önemsiyoruz. Bu yüzden alanında uzman isimlerden oluşan Mentalift Psikolojik Performans Gelişim Merkezi’yle siz değerli velilerimizi bir araya getiriyoruz. Sporcularımızın gelişiminde en önemli etkenlerden biri olan velilerimizin gelişimi ve bilinçlendirilmesini temel alan veli akademimize sizleri davet ediyoruz.

Konular

  • Çocuklarda duygu kontrolü nasıl sağlanır
  • Bu süreçte yaşanılan zorluklar
  • Özde ebeveynlik becerilerini geliştirme
  • Aile içi iletişimi geliştirme
  • Sporda psikolojik faktörlerin önemi
  • Sporcu ailesi olmak
  • Sık yapılan hatalar nelerdir?

Eğitmenlerimiz

GİZEM ÇEVİKER

Eskişehir doğumlu olan Gizem Çeviker; ilk, orta ve lise öğrenimini yine aynı şehirde tamamladı.

Devamı için tıklayınız...

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden şeref öğrencisi olarak lisans derecesini aldı. İki uzmanlık alanı bulunan Çeviker; ilk uzmanlık derecesini Gelişim Psikolojisi Alt alanında Çocuk ve Ergen yönelimiyle, ikinci uzmanlık derecesini Klinik Psikoloji alt alanında yetişkin yönelimiyle tamamladı. Bu zamana kadar Harvard Üniversitesi, Amsterdam Üniversitesi, Ruhr Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde akademisyen ve araştırmacı psikolog olarak çalıştı. Ergen, yetişkin ve ebeveynlerle Şema Terapi ve Mindfulness temelli; çocuklarla Deneyimsel Oyun Terapisi temelli yaklaşımıyla bireysel psikoterapist olarak çalışma hayatına devam etmekte, Doktora kapsamındaki akademik çalışmalarını da ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde yürütmektedir. Akademi ve akademi dışında birçok oluşumda eğitim ve seminerler vermeye, aynı zamanda Sakarya Gazetesinde haftalık köşe yazılarına devam etmektedir.

ARDA COŞKUN

Arda Coşkun 18 yaşındayken profesyonel basketbol kariyerini bırakıp ülkemizde spor psikolojisi alanının öncülerinden olmaya karar verdi.

Devamı için tıklayınız...

Yurt içi ve yurt dışı eğitimleri ve çalışmalarıyla kendisinin de bizzat yaşadığı antrenman performansını sahaya yansıtamama, konsantrasyon, heyecan yönetimi, motivasyon, zorluklarla mücadele gibi birçok alanda elit seviyeden amatör düzeye, sporcular ve takımlarla çalışmalarını 10 seneyi aşkın bir süredir devam ettirmektedir.

CV’NİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

BEREN ÇETİNER

Beren Çetiner (Kayrak) aktif saha ve klinik çalışmalarının yanı sıra akademisyenlik ve bilimsel araştırmalarıyla ülkemizde AASP (Association of Applied Sport Psychology) Kurumu’nun ilk ve tek temsilcisi olarak hizmet veriyor.

Devamı için tıklayınız...

Kurucusu olduğu Mentalift ile sporcu takım ve profesyonellere performans artırımı alanında çözümler sunmaya devam diyor. Sporcularla çalışmalarının yanı sıra “Sporcu tarzı performans” teması altında şirket ve iş hayatına yönelik psikolojik gelişim çalışmaları ve “sağlıklı yaşam” teması ile beslenme ve egzersiz psikolojisi alanlarında da aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor.

CV’NİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN