Testler

Çözüm ortağımız Sporttech Firmamız ile 2009 yılından bu yana özel okullarda, belediyelerde ve sponsorlu projelerde sporda branşlaşmamış çocukların fiziksel uygunluk testleri gerçekleştirdik. Bu çalışmalardan yaklaşık 10.000 veri topladık ve yaş gruplarına göre kız ve erkek çocuklarımızın norm değerini oluşturduk.

Onbir ilde TBF Yıldız Milli takım seçmelerinde performans testleri uyguladık. TBF için yaklaşık 3.000 adayın norm değerlerini hazırladık.

Süperlig futbol takımları performans testlerinde veri toplama, tenis performans testleri, futbol ve basketbol alt yapı kulüplerinde branşa yönelik performans değerlendirmeleri gibi sayısız saha tecrübelerinde görev aldık.

Şimdi de bu deneyimlerimizi ve sistemimizdeki verileri kullanarak mobil hizmetlerimizle istediğiniz tesiste aşağıda belirttiğimiz hizmetlerimizi sürdürmekteyiz:

– Sporda Branşlaşmamış Çocuklara Fiziksel Uygunluk Ölçümleri ve Beceri Testleri

  • Fiziksel
  • Beslenme
  • Psikolojik

– Kulüp kondisyonerlerinin istedikleri testleri teknolojik ve hassas ekipmanlarla toplama ve istenildiğinde istatistiksel değerlendirmeden geçirerek Excel tablosu olarak hazırlanması

– Federasyonlar için branşa uygun testler yapmak, veri toplamak ve norm değeri oluşturmak

– Spor Okullarının branşlarına uygun test bataryaları oluşturarak gelişim takibinde bulunmak

– Profesyonel takım ve bireysel sporculara özgü performans testleri uygulamak ve düzenli takibini yapmak

Yukarıdaki çalışmaların saha bölümünde genç BESYO mezunu arkadaşlarla çalışmaktayız. Yüksek teknoloji ekipmanlarla topladığımız saha verileri istatistikçiler, antrenman bilimciler ve yazılımcıların çalışmasıyla oluşturduğumuz “Funthemental V1.” adlı yazılımımızda yüklü olan norm değerleri ve yüzdelik dilimler üzerinden değerlendirilir ve gerekli yorumlar hazırlanır. Ve antrenman bilimcimiz tarafından son dokunuşlar yapılarak sunuma hazır hale gelir.

Beslenme testlerinde konusunda uzman, çocuklar üzerinde tecrübeli iki beslenme uzmanı ve spor psikoloji testlerinde de bir spor psikoloğu ve bir çocuk psikoloğu olmak üzere iki uzman ile çalışmaktayız. İlkokul ve ortaokul çağındaki çocukların beslenme alışkanlıkları hakkında fikir edinerek aileye, okula ve kulüplere yardımcı olmayı hedefledik. Yine aynı çağdaki çocukların neden spor yapmak istediklerini, liderlik, takım ya da bireysel sporlara yatkınlıkları konusunda bilgi sahibi olup eğitmenlere ve antrenörlere katkı yapmak istedik. Bütün bunlar için kimisi resimli ve çoktan seçmeli bir test hazırladık.

Sahada ise sürat, çeviklik ve reaksiyon testlerini Fusion Sport ürün yelpazesinde bulunan Smartspeed Pro ve Lite sistemleriyle ölçmekteyiz. Dikey sıçrama için Smartjump sıçrama matı kullanmaktayız. Diğer ölçümlerimiz için Harpenden, B&L, Seca, Sescorf, Takei ve Omron gibi konusunda uzman ekipmanlar kullanmaktayız. Ve en önemlisi yukarıda belirttiğimiz, spor bilimi sektörünün en kaliteli cihazlarıyla, tecrübeli ekibimizin topladığı verilerin kendi yazılımımız olan “Funthemental V1.” marifetiyle değerlendirmemizdir.