NBA Basketbol Okulu Şimdi TÜRKİYE’DE

Basketbolun zirvesi NBA’in spor okulu projesi ‘NBA Basketball School’un Türkiye ayağı, faaliyetlerine İzmir’de başlıyor.

NBA, 2019 yılı süresince üç ayrı basketbol kampıyla sürdürdüğü Türkiye faaliyetlerini kalıcı hale getirmeye hazırlanan basketbol okulu projesini hayata geçiriyor. İzmir’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek ‘NBA Basketball School’, 6-18 yaş aralığındaki kız ve erkek sporcuları, sosyal ve profesyonel kariyerlerine NBA tedrisatı ile hazırlayacak. Phil Galvin’in direktörlüğünde gerçekleştirilecek organizasyonun teknik idaresinde ise Burçin Badem yer alıyor.

‘Bir NBA Yıldızı Gibi Oyna!’
‘Bir NBA Yıldızı Gibi Oyna!’ sloganıyla oluşturulan program, sporculara NBA müfredatıyla hazırlanmış bireysel gelişim odaklı fiziksel antrenmanların yanı sıra değer yaratma, oyun etiği, takım olgusu, disiplin, saygı ve kararlılık gibi meziyetleri de sunmayı hedefliyor. Sporcuların yanı sıra ebeveynleri, antrenörleri ve organizasyonları da oyuncuların bireysel gelişim süreçlerinin bir parçası olarak değerlendiren, benzersiz bir yaklaşımla oluşturulan programın teknik müfredatı ise kariyeri süresince NBA’de rol almış isimlerden oluşan ‘NBA Elite Basketball Development Team’ tarafından oluşturuldu. Geniş kapsamlı müfredat; toplu ve topsuz antrenmanlar, kondisyon ve kuvvet çalışmaları, basketbol bilgisi gibi birçok alanda, NBA’in dünya çapında faaliyet gösteren Uluslararası Basketbol Operasyonları Departmanı’nın denetiminde uygulanacak.

NBA Disiplini ve Uzman Kadro
Programın dört aşamadan oluşacak ilk bölümünde sporcuların temel basketbol gelişimi hedefleniyor. Bu bölümü tamamlayan sporcular, ‘Elite Player Development’ programıyla daha rekabetçi bir takım atmosferinde, kolej ligleri ve profesyonel liglerde uygulanan taktik ve programlarla profesyonelliğe giden yolda mesafe alacaklar.

NBA Basketball School’un Türkiye operasyonunun başında Phil Galvin yer alacak.
20 yılı aşkın kariyeri boyunca ABD’nin önde gelen spor organizasyonları bünyesinde birçok dinamik sürecin iş geliştirme, insan kaynakları, pazarlama, stratejik planlama gibi birimlerinde önemli görevlerde yer alan Galvin’e NBA patentli antrenörler eşlik edecek.

Galvin: Türkiye’ye İnanıyoruz
ABD’nin önemli basketbol programlarının koordinasyon süreçlerinde elde ettiği başarıların ardından NBA tarafından Türkiye Direktörlüğü pozisyonuna atanan Phil Galvin, Türkiye’nin tüm özellikleriyle NBA Basketball School için kusursuz bir zemin olduğunu söyledi. Galvin, ‘’Türkiye, genç nüfusu ve temel özellikleriyle bu proje için ideal bir zemin niteliği taşıyor. Bu bağlamda NBA Basketball School projesinin hayata geçirildiği tüm ülkeler içerisinde Türkiye’nin kısa zamanda önemli bir seviyeye ulaşacağını tahmin ediyoruz. Büyük ilgi gören kamp organizasyonlarımızın ardından, İzmir gibi bir basketbol şehrinde sezon boyu devam edecek bu proje, eminim kısa, orta ve uzun vadede getireceği olumlu sonuçlar ile burada harika bir basketbol ikliminin oluşmasına öncülük edecek’’ sözleriyle heyecanını dile getirirken, programın genç basketbolcu adayları için de büyük bir fırsat olduğunu şu sözlerle ifade etti: ‘’NBA seviyesinde mücadele edebilecek, elit sporcular yetiştirmek amacıyla kurulan NBA Basketball School’un müfredatı ve kadrosu büyük bir titizlikle oluşturuldu. Rekabetçi basketbolun zirvesine giden yolun temel basamakları niteliğindeki bu program, parkelerin yıldızı olmayı düşleyen sporcu adayları için büyük bir fırsat.’’

Antrenmanların Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirileceği programın tüm detayları hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için 0 850 888 10 98’i arayabilir, veya info@beyazgolge.org adresine e-posta kanalıyla ulaşabilirsiniz.