NBA Basketball School Basketbol Kampı İzmir’de Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirilen NBA Basketball School Basketbol Kampı; bugün, 90 sporcunun katılımıyla başladı.

Basketbolun dünyadaki zirve markası NBA’in Türkiye’deki kamp organizasyonu ‘NBA Basketball School’ Basketbol Kampı, 18 Kasım Pazartesi günü İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde başladı. 18-23 Kasım tarihleri süresince devam edecek olan ve ilk bölümü Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde yapılan kamp süresince 60 erkek, 30 kız sporcu, NBA vizyonu ve müfredatı ile profesyonelliğe giden yolda kariyerlerinin en önemli adımlarını atmak üzere sahaya çıktı.  Burçin Badem yönetiminde gerçekleşen organizasyon kapsamında eski bir NBA oyuncusu olan Greg Minor ve Türkiye’nin önemli basketbol antrenörlerinden İsmail Beleş görev yapıyor. (Önemli bir sağlık problemi nedeniyle hastaneye kaldırılan NBA’in usta antrenörlerinden Tim Shea kampa katılamamıştır)

Bu yıl ikinci kez düzenlenen kamp, sporcuların performans ölçümü ve yetenek değerlendirme testleri ile başladı. NBA Draft Combine usullerine uygun olarak gerçekleştirilen ölçümlerin ardından öğleden sonra gerçekleştirilen toplantı ile bir araya gelen sporcular, gruplar halinde antrenmanlara start verdi.

NBA Basketball School Basketbol Kampı süresince genç sporcular, NBA müfredatına uygun olarak düzenlenen basketbol antrenmanlarının yanı sıra fiziksel çalışmalar gerçekleştiriyor. Bireysel gelişim toplantıları ile yeteneklerini değerlendiren genç basketbolcular, ayrıca spor psikologları, fizyoterapistler ve diyetisyenler gibi profesyoneller eşliğinde verilen eğitimlerle performans ve kariyer yönetimi alanında önemli bir kamp deneyimi kazanıyor.

18-21 Kasım tarihleri süresince Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde devam edecek olan NBA Basketball School Basketbol Kampı’nda boy gösteren sporcular ayrıca, 22 Kasım günü Fuar Celal Atik Spor Salonu’nda gün boyu sürecek turnuva organizasyonuna katılacak.

Etkinlik Fotoğrafları