Beyaz Gölge Kimdir?

Beyaz Gölge, başta basketbol olmak üzere spor dalları vasıtasıyla Türk gencinin öncelikle kendisine sonrasında ailesine ve milletine karşı sorumluluklarını başarıyla yerine getiren mutlu ve iyi bireyler yetiştirmek amacıyla bir araya gelmiş üst düzey eğitmenler topluluğudur.

Basketbol dünyada ve ülkemizde en çok sevilen birkaç spor dalından biri ve bu sevginin artmasıyla birlikte, gençler arasında bu sporu yapmak isteyenlerin sayısı da son 20 yılda hızla arttı. ”Beyaz Gölge Basketbol Kampı” fikri, gençlere basketbolu Türkiye’nin en iyi coach’larından öğrenme imkânı sağlamak amacıyla doğdu.

Bu düşünce doğrultusunda Türkiye’nin en iyi coach’larını ve eğitmenlerini, basketbolu seven Türk gençleriyle buluşturduk. Kaliteli eğitmenler sayesinde gençler basketbolu en doğru şekilde öğrenerek, aynı zamanda kendilerine yeter hale gelerek, kişisel ve grup halinde yaşama yeteneklerini geliştirerek, takım ruhu, dayanışma duygularını pekiştirdiler. Kamplarımıza katılan gençlerimiz, üst düzey basketbolcu olamasalar da, iyi bir basketbol ve spor kültürüne sahip olarak ve bu oyunu bilerek oynayıp izleyecekler. Aileler ise Beyaz Gölge ekiplerinin danışmanlığıyla çocuklarının gelecek planlamalarında destek aldılar.

Beyaz Gölge Eğitim Sağlık Spor Organizasyonları Tanıtım ve Ticaret AŞ., Türk ve Yabancı üst düzey basketbol antrenörlerini bir araya getirip uluslararası basketbol kampları organize etti. Ülkemizin dört bir yerinden katılan basketbol sevdalılarının yanında Amerika’dan Fransa’ya, Hollanda’dan Makedonya’ya, Kosova’dan Kanada’ya, İsviçre’den Almanya’ya bir çok yabancı basketbolcu ve antrenör de eğitim alabilmek için kamplara ilgi gösterdi.

Hakan Yavuz ve Burçin Badem’in kurucusu olduğu BEYAZ GÖLGE çatısı altında 1999 – 2014 Yılları arasında Rusmir Halilovic, Çetin Yılmaz, Timothy Shea, Murat Özyer, Murat Didin, Cem Akdağ, Okan Çevik, Selçuk Ernak, İsmail Beleş, Mete Babaoğlu, Şükrü Yaravlı, Prof. Fehmi Tuncel, Agon Fehmiu, Gideon Van Der Hijden, Bjord Brugman… gibi üst düzey yerli ve yabancı antrenörler görev aldı.

Basketbol branşında 1999-2015 yılları arasında çeşitli organizasyonlar düzenleyen ekip, 2015 yılında kapsamını genişleterek çalışmalarına hız verdi.

Basketbol, Futbol, Tenis ve Voleybol branşlarında eğitmen kadrosunu genişleten Beyaz Gölge, aynı zamanda Performans ve Yetenek Seçimi Testleri konusunda da yatırımlarını sürdürmektedir. On binlerce sporcu adayının testlerini gerçekleştirmiş, basketbol, futbol, tenis kulüplerinde performans ölçümü yapmış, birçok üniversitenin BESYO sınavlarına destek vermiş olan Sporttech Firmasıyla çözüm ortaklığı yapmaktadır.

Ayrıca Sporcu/Öğrenci – Aile – Okul üçgeninde Profesyonel Psikologlar ve Mentörler ile danışmanlık hizmetine başladı. Yurt içi ve yurt dışı eğitim danışmanlığı konusunda da ekip çalışmasını genişleten Beyaz Gölge, Türkiye, Amerika, Kanada ve İngiltere’de eğitim fırsatları konusunda ailelere yardımcı olmaya hazır durumda…