Sıkça Sorulan Sorular

Bu kamp için lisanslı bir basketbolcu olmak gerekiyor mu?

Hayır, kampımız her seviyede basketbolcu adayları veya basketboldan zevk alanlar için geçerli. Tüm katılımcılara NBA’nin ve ülkemizin değerli coach’ları ve oyuncuları ile bir arada olacakları keyifli ve öğretici bir ortam yaratıyoruz. Bu kamp kaçırmayın.

Kampa hangi yaşlar arasında katılım yapılabilir?

Kampa 10-16 yaş arası basketbolcu adayları içindir. Herhangi bir kayıt şartı yoktur. 9 yaş öğrenciler için veliler kamp direktörlüğü ile irtibata geçmelidir. 17-18 yaşlar için de kamp direktörlüğü ile mülakat gerekmektedir.

Sporcular yaşlara göre gruplara ayrılıyor mu?

Evet. İlk antrenmanda gerçekleştireceğimiz performans ölçümleri sonrası yapılacak değerlendirmelerde hem yaş hem de basketbol seviyesine göre gruplar oluşturulacak. Antrenman programları ona göre uygulanacaktır.

Kampa katılmak için boy sınırı gibi herhangi bir fiziksel arayış var mı?

Hayır yok.

Kampta beğenilirsek ne gibi yardımlar yapılıyor?

Bizler sizin için buradayız. Geleceğinizle ilgili yardım almanız için sadece iyi basketbolcu olmanıza gerek yok. Ama sorunuza dönersek, oyuncunun yaşı, ailevi durumu, okul durumu, yaşadığı şehir gibi kıstasları basketbol yeteneğiyle kıyaslayıp öncelikle iyi bir eğitim alması için yurt içi ve yurt dışı bursların sağlanması için çaba gösterilecektir. Bunun yanında kendisi geliştirebileceği takımlara yönlendirilecek okul-takım-aile arasında danışmanlık yapılacaktır.

Kamp süresi çocuğumun gelişmesi için yeterli mi?

Yaklaşık 30 antrenman, maç ve 8 toplantının gerçekleşeceği kampta kolay kolay bir arada olamayacakları üst düzey antrenörlerin, yılların tecrübesini aktaracakları bir organizasyon olacak. Burada elde edecekleri bilgileri ayrıldıktan sonra da çalışmak, oyuncunun gelişiminde kritik rol oynayacak. Bu kampı başka NBA organizasyonları da takip edecek.

Kamp Kayıt ücreti nedir? Neler dahildir? Nasıl ödeme yapabiliriz?

Kamp dönemi ve fiyatlara buradan ulaşabilirsiniz. Fiyatlara aşağıdaki hizmetler ve KDV Dahildir.

 • Tam Pansiyon Konaklama,
 • Performans Testleri,
 • Çift Taraflı Forma ve T-shirt,
 • Her gün en az 4 antrenman,
  1. 2 Basketbol Antrenmanı,
  2. 1 Turnuva,
  3. 1 Koşu ve/veya Plyometrics Antrenmanı,
  4. Pilates ve Fiziksel Antrenman,
 • Bireysel Basketbol Toplantıları,
 • Kişisel Gelişim Toplantıları,
 • Psikolojik Danışmanlık,
 • Masör Hizmeti,
 • Fizik Tedavi Hizmeti,

Ödemelerde Kredi Kartına Taksit Mümkün mü?

Kredi kartına taksiti mail order yöntemiyle gerçekleştiriyoruz. Böylece hem gereksiz masraf çıkmıyor hem de sizin limitinize bloke koymuyoruz. Ödemelerinizi 3 eşit taksitte (1/3) kayıt anında, 11 Mayıs (1/3) ve 11 Haziran (1/3) tarihlerinde yapabilirsiniz.

http://beyazgolge.org/nbabasketbolokulu/basketbol-kampi-kayit-formu/

Ulaşım hakkında da biraz bilgi verir misiniz?

Giriş ve çıkışlarda veliler ve organizasyon arasında bir bağ kurarak büyük bir aile oluşturmayı planlıyoruz. Öğrencileri, velilerimizin bırakması ve alması sırasında toplantılar düzenleyeceğiz. Bu yüzden özel istek ve/veya ihtiyaç olmadığı takdirde ulaşım, öğrenci ve ailelere ait olacak. Eğer ulaşımla ilgili yardımımıza ihtiyaç olduğu takdirde bize geleceğiniz yeri bildirmeniz çözümü bulmamızı sağlayacaktır. Özellikle Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden kampa tek başına katılacak öğrencilerimiz için transfer organizasyonumuz olacaktır.

Nasıl bir tesiste antrenman yapacağız?

Muhteşem Samanlı Dağları’nın zirvesinde yer alan, The Green Park Resort Kartepe, bir tarafta Sapanca Gölü diğer yanda İzmit Körfezi manzarası ile İstanbul’a 1, Ankara’ya 3, Bursa’ya ise 2 saat mesafededir. Tesislerde yer alan iki spor salonu NBA parke zemini, FIBA standartlarında 2 maç potası, tavana asılı 3 pota, modern cihazların yer aldığı fitness merkezi, 4 adet takım soyunma odası ve 2 adet hakem odasına sahiptir. Ayrıca sağlık odası ve fizik tedavi merkezi de bulunmaktadır. Aşağıdaki linkten ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

http://beyazgolge.org/nbabasketbolokulu/tesislerimiz/

Odalarımız kaç kişilik?

Apart Odalarımız 2 oda, 1 salon, mutfak ve banyodan oluşan standart 4 kişilik odalarda ya da ana binada 2,3 kişilik odalarda konaklama yapılacaktır. Odalarımız hakkında ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.karteperesort.com/tr/konaklama

Çocuğumun harçlığa ihtiyacı var mı?

Evet gerekebilir. Bizler açık büfe 3 öğün yemek ve akşamüstü çay saati hizmetini vereceğiz. Ancak sporcu marketten alışveriş yapmak isterse diye yanında bir miktar harçlık bulundurmasında fayda var.