NBA BASKETBALL SCHOOL NEDİR?

Üst düzey Basketbol Kamplarının 18 yıllık tecrübeli markası Beyaz Gölge, dünyanın en büyük basketbol markası NBA’in Türkiye Çözüm Ortağı oldu. Türkiye’de Beyaz Gölge’nin yönetiminde gerçekleşecek NBA Basketbol Okulu Organizasyonlarının yeni faaliyeti 23 – 31 Ocak 2020 tarihlerinde Kuşadası’nda gerçekleşecek.

NBA Basketball School, NBA tarafından dünya çapında 6-18 yaş grubunda tüm erkek ve kız öğrencilere yönelik hazırlanmış bir basketbol gelişim programıdır. Bu girişim, NBA’nin hali hazırda var olan Jr.NBA, Basketball Without Border (BWB) ve NBA Academy gibi basketbol gelişim programlarına ek olarak tasarlanmıştır. NBA Basketball School’un özel yaklaşımı, oyuncuları “NBA Yöntemi” olarak belirlediğimiz yetenek gelişimi ve (özgüven, takım ruhu, saygı, kararlılık gibi) pozitif değerlerin vurgulandığı bir yapısal programdır.

NBA Basketball School müfredatı, NBA koçları, oyuncuları ve basketbol gelişim uzmanlarından oluşan NBA’nin “Elit Basketbol Gelişim (Elite Basketball Development)” ekibi tarafından hazırlanmıştır. Kapsayıcı müfredat saha içi gelişimi ile birlikte güç, kondisyon ve zihinsel gelişime de konsantre olmaktadır.

NBA Basketball School felsefesi, basketbol oyununu dünya üzerinde genç ve yetenekli atletler ile yetenekler, değerler ve sağlık üzerinden pozitif ve eğlenceli bir ortamda öğretmektir. Bu yaklaşım, gençlere basketbol kültürünü aşılarken hayat ile ilgili de önemli dersler verecek ve hem saha içerisinde hem de dışında güçlendirecektir.

NBA Basketball School konseptinin elit seviyesi NBA Academy’dir. Girişim, elit yetenekleri NBA seviyesinde koçlar, tesisler ve küresel rekabet ile buluşturarak başarı ihtimallerini maksimize etmeyi hedefler.

NBA Basketball School ve NBA Academy ile ilgili detaylı bilgileri nbaacademy.nba.com adresinde bulabilirsiniz.