NBA BASKETBOL OKULU EKİBİ

Basketbol konusunda ulusal ve uluslararası alanda önemli deneyimlere sahip idari ve eğitimci ekibimizi yakından tanıyın…
Neal Meyer

Neal Meyer

NBA Basketball School Teknik Direktörü
12 Kasım 1974, Arizona, ABD

NBA’de 16 yıl boyunca beş farklı takımda görev yapan Meyer, Cleveland Cavaliers’ta asistan koç, Los Angeles Clippers’ta altı yıl boyunca asistan koç ve oyuncu gelişim direktörü olarak çalıştı. 1997-2003 yılları arasında Portland Trail Blazers’ta asistan koç, oyuncu gözlemcisi, video koordinatörü ve altyapı kamp direktörü gibi çeşitli unvanlarla görev yapan Meyer, Denver Nuggets ve San Antonio Spurs’te de benzer görevleri üstlendi.

Burçin Badem

Yönetim Kurulu Başkanı
5 Kasım 1971, İstanbul, Türkiye

Eski Basketbol Milli Takımı Oyuncusu. Aktif A Lisanslı basketbol koçu, basketbol ve spor etkinlikleri yöneticisi, spor yazarı ve yorumcusu… Basketbol, fitness, motor sporları ve spor turizmi. Spor organizasyonları yönetiminde 25 yıllık tecrübeye sahip. Profesyonel sporculuğu sırasında, sezon dışı dönemlerde, 20 yaşından itibaren ulusal ve uluslararası organizasyonlarda görev almaya başladı. Basketbolu 1998 yılında bıraktıktan sonra kurduğu şirketiyle 5 yıl 6.ADAM Basketbol Dergisi’ni yayınladı. Yaklaşık 20 yıldır Uluslararası basketbol kampı organizasyonlarına imza atıyor. Kız babası.

Naci Cansun

Kamp Koordinatörü
22 Haziran 1971, İstanbul, Türkiye

Naci Cansun spor sektöründeki kariyerine 30 yıl önce aile işinde başladı. 1998’de Kamera Spor’u kurarak dünyanın en büyük spor ajansı IMG’nin Türkiye ofisi oldu. 2002 Dünya Kupasında üçüncü olarak Futbol Milli Takımı dahil birçok büyük spor kulübü ile çalıştı. 2010’da NBA’de Türkiye Direktörü olarak göreve başladı. 2014’de NBA Avrupa İş Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak Londra’ya taşındı. Kasım 217’de NBA’den ayrılarak kendi şirketini kurdu.
NBA’deki döneminde Jr.NBA ve NBA Academy gibi birçok projede kamp, okul ve turnuva düzenledi. Evli. Bir kızı ve bir oğlu var.

Hakan Yavuz

Kamp Direktörü
1 Haziran 1960, İstanbul, Türkiye

TBF tarafından düzenlenen birçok koçluk seminerinde çalıştı. Basketbolculara spor yaparken akademik hayatlarını da sürdürülebilmeleri için destek vererek birçok yıldız oyuncunun gelişiminde önemli katkısı oldu. Beyaz Gölge kurucularındandır. Evli. Biri kızı ve bir oğlu var.

Tim Shea

NBA Basketball School, Türkiye Teknik Direktörü
6 Mart 1952, Brooklyn, New York, ABD

40 yılın üzerinde tecrübesi olan bir profesyonel. Koçluktan performansa ve yöneticiliğe Avrupa, Uzak Doğu, Afrika ve özellikle Amerika’da önde gelen spor organizasyonlarında görev aldı. Evli. Bir kızı ve bir oğlu var. İtalyanca, İspanyolca, İngilizce, Almanca ve Portekizce konuşuyor.

Cem Akdağ

Basketbol Koçu
18 Mart 1956, Samsun, Türkiye

Eski Basketbol Milli Takımı oyuncusu ve koçu. Cem Akdağ hem kadın hem erkek basketbolunda büyük başarılar yakaladı. TBF tarafından düzenlenen birçok seminerde yer aldı. Evli. Bir oğlu var.

Jermelle “Speedy” Fraser

Basketbol Koçu
20 Ağustos 1987, New York, ABD

NBA Basketbol Okulu ve Gelişim Kampları’nda bireysel gelişim coach’u olarak görev yapmaktadır.

Serkan Tören

Basketbol Koçu
21 Şubat 1977, Konya, Türkiye

Sporculuk kariyerinde TB2L ve TBL’de çeşitli takımlarda forma giydikten sonra 2006 yılında antrenörlük kariyerine başladı. Son olarak geçen sezon Muğla Orman Spor Erkek A Takımı’nda Baş Antrenör olarak görev yaptı.

Aziz Taştekin

Basketbol Koçu
9 Nisan 1980, İstanbul, Türkiye

18 yıllık tecrübesi olan basketbol koçu ve eğitmen. 12 yıldır Beden Eğitimi Öğretmeni olarak çalışıyor. 8 yıldır bu görevi bölüm müdürü olarak yapıyor. Özellikle ilk ve orta okul çocuklarına yönelik düzenlediği spor organizasyonları ile tanınıyor. Çok iyi bir fundemental koçu olarak tanınıyor ve Ankara’dan yetişen birçok basketbolcuya yardım etti. 2007’den beri Beyaz Gölge kamplarında görev alıyor. Evli ve iki oğlu var.

Tahsin Tahmaz

Yetenek Tespit ve Performans Ölçümü Direktörü

30 yıllık basketbol oyunculuğu ve koçluk tecrübesine sahip eski basketbol oyuncusu. Yaklaşık 4 yıldır sporcu yetenek taraması alanında en fazla uygulama yapan kişilerin başında geliyor. Yetenek seçimlerde kullandığı yazılım sayesinde çoklu ve hedefe yönelik branş sonuçlarında etkili sonuç alıyor. Oyuncu tespiti ve performans ölçümünde takım lideri. Eski Milli Basketbolcu ve Antrenör Funda Tahmaz’ın eşi. Bir oğlu ve bir kızı var.

Funda Tahmaz

Kız Takım Koçu

20 yıllık oyunculuk ve koçluk tecrübesine sahip Türkiye U16 Kadın Milli Takımı koçu. FIBA Avrupa FECC IV Koçluk Programında. Yetenek Seçimi ve Branşlaşma konusunda eşi Tahsin Tahmaz’la beraber 4 senedir yoğun bir çalışma sürdürüyor. Bir oğlu ve bir kızı var.

Göksu Teksöz

Göksu Teksöz

Medya İletişim / PR

1985, Lüleburgaz, Türkiye

1985 yılında Lüleburgaz’da doğdu İlkokul ve lise eğitimini Lüleburgaz’da tamamladı. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. 1994 yılından itibaren profesyonel olarak çeşitli liglerde Hentbol oynadı. 2013 yılından itibaren hentbol antrenörlüğü ve 2016 yılından itibaren C klasman Basketbol hakemi olarak görev yapmaktadır.

MİSAFİR KOÇLAR

Selçuk Ernak

Basketbol Koçu
25 Ağustos 1970, İstanbul, Türkiye

Ahmet Çakı

27 Eylül 1986, İstanbul, Türkiye